👈 فروشگاه فایل 👉

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه سازگاری زناشویی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه سازگاری زناشویی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زناشویی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

90/177 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری سازگاری زناشویی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم. 

سازگاری زناشویی در واقع  یک ارزیابی کلی از وضع فعلی ارتباط، ارائه می دهد. یکی از رایج ترین مفاهیم برای تعیین و نشان دادن میزان شادی و میزان پایداری رابطه، رضایت و سازگاری زناشویی است (دنیل و بارالد ، 1999). مهمترین مسئله در ازدواج و تشکیل خانواده، آرامشی است که فرد بدست می آورد. مطلوبیت زندگی، خشنودی از آن، و کیفیت و میزان سازگاری زناشویی نیز مانند سازگاری زندگی مجردی از عوامل مختلفی تأثیر می پذیرد که ارزیابی آن ها در افراد و روابط شان، بخشی از ادبیات مشاوره، ازدواج و خانواده است (درویزه و کهکی، 1387).

مطالعه علمی سازگاری زناشویی از دهه 1990 تاکنون به شدت مورد توجه قرار گرفته است. در واقع رضایت زناشویی یک ارزیابی کلی از وضع فعلی ارتباط ارائه می دهد. رضایت و سازگاری زناشویی یکی از گسترده ترین مفاهیم برای تعیین و نشان دادن میزان شادی و میزان پایداری رابطه است (ویگل ، بالارد  و دبورا ، 1999، به نقل از احمدی، آزاد مرزآبادی و ملازمانی، 1384). پس آنچه در ازدواج مهم است سازگاری زناشویی و رضایت از ازدواج می باشد. برای توصیف سازگاری از اصطلاحات متعددی مانند رضایتمندی، سازش، خشنودی، موفقیت و کیفیت زناشویی استفاده شده است. با این وجود اغلب محققان درباره ی تعریف سازگاری اتفاق نظر ندارند. سازگاری به مذاکره مداوم، ارتباط و فرایند سازش مربوط می شود، درحالیکه رضایتمندی زناشویی بیشتر سطح ارزشیابی زودگذر در مقطعی از زمان است؛ سازگاری زناشویی را می توان به عنوان منبع نظام خانواده یا حتی بخشی از نیروهای تأمین حیات و احیا کننده خانواده دانست. به عبارتی سازگاری زناشویی نتیجه ی فرایند زناشویی و شامل عواملی مانند ابراز محبت و عشق همسران، احترام متقابل، روابط جنسی، تشابه نگرش و چگونگی ارتباط و حل مسئله است (ملازاده، 1381).

فهرست مطالب

تعریف نظری رضایت زناشویی

تعریف عملیاتی رضایت زناشویی

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش رضایت زناشویی

فصل دوم    3

پیشینه تحقیق    3

2-10- پیشینه نظری    4

2-10-1- عوامل مؤثر بر سازگاری و ناسازگاری زناشویی    11

2-10-2- نظریه مبادله در خصوص کیفیت رابطه    13

2-10-3- پیشآیندها و سبکهای ارتباط زناشویی نگهدارنده اعتیاد    14

2-11- پیشینه پژوهشی    17

2-12- فرضیه های پژوهش    22

پیشینه تحقیق

تحقیقات خارجی

تحقیقات داخلی

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمرویی 60 صفحه مبانی نظری و پیشینه تحقیق شاخص های تشکیل دهنده توسعه انسانی 34 صفحه مطالعه و بررسی پردازنده های DSP و امکان سنجی یک سامانه ی حداقل جهت کار با آنها پاورپوینت آشنایی با فرقه بُهره پاورپوینت تحلیل فرودگاه لیون فرانسه