👈 فروشگاه فایل 👉

تبیین و تعریف کلی رسانه جمعی و انواع آن در حقوق ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

تبیین و تعریف کلی رسانه جمعی و انواع آن در حقوق ایران

هدف از این تحقیق بررسی تبیین و تعریف کلی رسانه جمعی و انواع آن در حقوق ایران می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

31

حجم

0/94 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

دانلود تحقیق رشته حقوق

تبیین و تعریف کلی رسانه جمعی و انواع آن در حقوق ایران

چکیده

کودکان و نوجوانان با الگوپذیری و همانندسازی خود باشخصیت‌های رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن خیالی بودن آن‌ها دست به ارتکاب جرم و جنایت می‌زنند. همین‌طور در افرادی که بنا به دلایل روحی و روانی و اجتماعی مستعد انجام ارتکاب بزه هستند، قدرت و توانایی لازم را برای انجام کار می‌دهد. برای جلوگیری از این امر باید روشی صحیح را خانواده‌ها و رسانه‌ها دنبال نمایند تا از اثرات این‌گونه رفتارها کاسته شود. این پژوهش با روش توصیفی- تحلیلی و مطالعات کتابخانه‌ای، به بررسی نقش عوامل اجتماعی (با تأکید بر رسانه) در بزهکاری اطفال و نوجوانان پرداخته و ویژگی‌های این اختلال را بیان کرده است. نتیجه‌های حاصل از این تحقیق، اثبات رابطه مستقیم بزهکاری کودکان و نوجوانان در صورت اختلال در رویکرد رسانه و عدم توجه آنان به مطالب مضر برنامه‌ها و پیام‌های صادره از سوی رسانه است.

واژگان کلیدی:

مفهوم رسانه

بزهکاری اطفال

بزهکاری نوجوانان

رسانه

رسانه‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین نمادهای تحول در عرصه زندگی بشر امروز، رفته‌رفته نقش و جایگاهی راهبردی و پیچیده به خود گرفته و به عنوان عاملی سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده در زندگی انسان مطرح‌شده‌اند.تحت تأثیر رسانه‌ها، فرهنگ سنتی اکثر جوامع دستخوش تغییر و تحول شده و همه مردم تا حدودی متأثر از آنچه فرهنگ واحد جهانی نام گرفته است، شده‌اند.

فهرست مطالب

چکیده

رسانه گفتار اول: تعریف رسانه جمعی

بند اول: تعریف لغوی رسانه جمعی

بند دوم: تعریف اصطلاحی رسانه جمعی

گفتار دوم: مصادیق رسانه جمعی

بند اول: رسانه‌های نوشتاری

الف: مطبوعات و مجلات

ب: کتب و مقالات بند

دوم: رسانه‌های صوتی و تصویری

الف: رادیو

ب: تلویزیون

پ: سینما

ت: ماهواره

بند سوم: رسانه‌های مبتنی بر داده‌های دیجیتال

منابع

👇محصولات تصادفی👇

مطالعه و وارسی نقوش و شکل در سفالینه بررسی تطبیقی پروسه آماده سازی طرحهای ساختار و استراتژیک شهری در ایران و جهان استفاده از کارت امتیازدهی متوازن در ارزیابی عملکرد منابع انسانی آشنایی با داده کاوی، مفاهیم و کاربرد آن پاورپوینت اپی یا سرریز مستغرق (Bendway)