👈 فروشگاه فایل 👉

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه موسیقی درمانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه موسیقی درمانی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق موسیقی درمانی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

46

حجم

177/909 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری موسیقی درمانی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.  

استفاده از موسیقی در شفای بیماران پیشینه ای بسیار قدیمی و کهن دارد. در قبایل و تمدن های نخستین در اکثر آیین ها و مراسم، آواگری و حرکت های موزون وجود داشته است. این روش عموماً برای ایجاد جذبه و خلصه، از خود بی خودی، تسلط بر ذهن و نفوذ در ناخوداگاه مورد استفاده قرار می گرفته است. در این مراسم با القاء به فرد، از قوای مافوق الطبیعه برای تسکین و شفای بیمار طلب نیرو می کرده و ارواح بیماری زا را از بدن فرد دور می ساخته اند. در واقع ریتم طبل ها و زنگ صدا ها وسیله ای برای تمرکز و توجه بیماران به القائات بوده و در اثر تلقینی، انرژی باوری کردن این مراسم به وجود آمد تغییراتی در ناخوداگاه و احساس فرد ایجاد شده و شفا صورت می گرفت»(زاده محمدی، 1388: 36-37).

«موسیقـی نزد مردم باستان، لازمـة بقا بوده و سـازندگان و نوازندگان موسیقی شـامل پزشـکان، درمان-گران، کشیشان، و کسانی می شود که از طریق درمان های روحـی  جسم را شفا می دادند. این افراد روحشان با موسیقی عجین شده و پیوندشان با موسیقی جدایی ناپذیر بوده است. نوازندگانی که روح را مداوا می کردند نزد مردم از احترام خاصی برخوردار بوده اند. این درمانگران ارتباط روحی و جسمی بیماران خود را جدی می شمرده و آنها از طریق روح، جسم را شفا می دادند»(کیت موکی ، 1384: 5-6).

فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش موسیقی درمانی

موسیقی

2-1-1 تاریخچة موسیقی    12

2-1-2 تعریف موسیقی درمانی    15

2-1-3 آوازی ملودیک (MIT)17

2-1-4 مکاتب و تکنیک های موسیقی درمانی18

2-1-4- 1 روش نوردوف و رابیگر18

2-1-4-2 روش کودالی19

2-1-4-3 روش دالکروز19

2-1-4-4 روش بالینی ارف نورلوک20

2-1-4-5 روش موسیقی و تصویر هدایت شده20

2-1-5 موسیقی درمانی تکاملی    21

2-1-6 برتری نیمکره ای در درک موسیقی    22

2-1-7 موسیقی درمانی و عصب شناختی    23

2-1-8 کاربرد موسیقی درمانی    25

2-3-7 بررسی اجمالی پیشینة نظري و سوابق پژوهش

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

تحلیل های آماری در برنامه ریزی روستایی اثر ارزش ویژه برند بر ارزیابی نگرش مصرف‌کنندگان از توسعه برند محصولات لاستیک ایرانی شناخت و بررسی رفتارهای آبراهه ای در حوضه شهری پاورپوینت تحلیل آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی شاهرود پروژه طراحی سازه های فولادی