👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهزیستی معنوی 33 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهزیستی معنوی 33 صفحه

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهزیستی معنوی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

33

حجم

70/897 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهزیستی معنوی نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی می باشد. تعريف نظري بهزيستي معنوي:حسي از ارتباط با ديگران، داشتن معني و هدف در زندگي و داشتن ارتباط و اعتقاد به يک قدرت متعالي است( هاکز ، هال ، تالمن و ريچينز ، 1995). اليسون (1983) بيان مي دارد که بهزيستي معنوي شامل دو عنصر رواني ـ اجتماعي و مذهبي است. 

تعريف عملياتي بهزيستي معنوي: منظور از بهزيستي معنوي در اين پژوهش، نمره اي است که پاسخ دهنده از پاسخ دادن به سؤالات پرسشنامه بهزيستي معنوي  پالوتزين و اليسون (1982) به دست مي آورد. سؤالات اين آزمون بهزيستي وجودي و بهزيستي مذهبي را مي سنجد. 

فيشر (2010) با در نظر گرفتن بهزيستي معنوي به عنوان زندگي در ارتباط کامل با خدا، خود، جامعه و محيط که تماميت فردي را ايجاد مي کند، بهزيستي معنوي را متشکل از چهار حيطه مي داند که عبارتند از: فردي، اجتماعي، محيطي و متعالي.

الف) قلمرو فردي مرتبط است با حس دروني فرد از معني، هدف و ارزش زندگي. اين آگاهي فردي است که نيروي محرک فرد در جستجوي هويت و ارزش فردي مي باشد.

ب) حيطه اجتماعي مرتبط با کيفيت و عمق روابط بين فردي، ميان فرد و ديگران در ارتباط با اخلاقيات، فرهنگ و دين مي باشد و در ويژگي هايي همچون عشق، بخشش، صداقت، اميدواري و ايمان رخ مي نمايد.

ج) حيطه محيطي، حسي از اتحاد، سازش و پيوستگي با محيط است.

د) قلمرو تعالي: ارتباط فرد با چيزي يا فردي، فراتر از سطح انساني است، که همان ايمان، ستايش و پرستش منبع رازگونه عالم است.

فهرست مطالب

تعريف نظري بهزيستي معنوي

تعريف عملياتي بهزيستي معنوي:

مبانی نظری در مورد بهزیستی معنوی

2 ـ1 ـ 1. بهزيستي معنوي

معنويت، بهزيستي افراد را از طرقي افزايش مي دهد:

2 ـ1 ـ 1 ـ 1. ابعاد بهزيستي معنوي از ديدگاه فيشر

پيشينه تحقيقاتي

2 ـ2 ـ 1. تحقيقات انجام شده در ايران

2 ـ2 ـ 2. تحقيقات انجام شده در خارج از ايران

فهرست منابع و مأخذ

منابع فارسی     

منابع انگلیسی    

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بازاریابی تلفنی مبانی نظری علل تاثیرگذار بر حس تعلق مکانی ساکنین در سکونتگاههای رسمی و غیررسمی عوامل تاثیرگذار در تعیین جزای نقدی متاثر از نهادهای حقوق کیفری بر این مجازات پاورپوینت متدولوژي‌هاي توسعه معماري سازماني پاورپوینت بیوگرافی و آثار فیلیپ جانسون معمار برجسته آمریکایی