👈 فروشگاه فایل 👉

ادبیات نظری و پیشینه تجربی هوش بازاریابی

ارتباط با ما

... دانلود ...

ادبیات نظری و پیشینه تجربی هوش بازاریابی

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش بازاریابی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

31

حجم

161/787 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

هوش بازاریابی تلاشی منسجم و اخلاقی به منظور جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به بازار است اطلاعات بازار و محیط میتواند شامل اطلاعاتی در مورد رقبا نیز باشد، در حالی كه هوش رقابتی در جستجوی اطلاعاتی صرفاً در باره رقبا یا به عبارت دیگر دانش درباره رقبا است. پس هوش بازاریابی فراتر از هوش رقابتی است و می تواند در برگیرنده آن نیز باشد.(فاریابی   1390 : 23)

به منظور اجرای موفقیت آمیز و استفاده صحیح از این مفهوم ابتدا باید مشخصات و ویژگی های هوش بازاریابی شناخته شود این مشخصات عبارتند از :

1- ارتباط داشتن    : هوش باید برای تصمیم گیرندگان اصلی اطلاعات مهم مربوط به موقعیت را بدهد و از ارایه اطلاعات نامرتبط و اطلاعات کم اهمیت اجتناب کند.

2- قابل استفاده بودن    :  هوش باید در قالبی مناسب ، قابل درک و قابل استفادده برای مدیران باشد تا در آنها انگیزه لازم را ایجاد کند و اطلاعات را به گونه ای ارایه کند تا مدیران قادر به استفاده ار آن در حوزه های مختلف باشند.

3- زمان   : هوش باید در زمان مناسب به دست گیرنده برسد تا بتواند تصمیمات موثر اتخاذ کند همچنین امنیت آن باید مد نظر باشد به این معنی که اطلاعات حاصل از سیستم هوش بازاریابی به دست رقبا و افراد خارج از سازمان نیفتد .

4- صحت و دقت   : هوش باید واقعا صحیح باشد تجزیه و تحلیل ها به درستی و با دقت و با توجه به جوانب مختلف انجام شده باشد گیرنده اطلاعات باید به فرستنده اطلاعات اعتماد داشته باشد و نهایتا هوش باید بالاترین کیفیت را داشته باشد .

5- کامل بودن   : هوش باید حتی الامکان شامل تمام رویدادها و حالات ممکن باشد به طور صحیح تحلیل شود و برای تصمیم گیرنده واضح و روشن باشد .

6- اهداف   : هوش باید بدون گرایش و انحراف باشد دیدگاه شخصی باید به عنوان نظر شخصی مشخص شود و بر اهداف سازمانی متمرکز باشد.  (همان منبع  : 76)

نمونه پیشینه تحقیق در مورد هوش بازاریابی

 1-  آقایان محمد فاریابی و علیرضا جلالی و فاطمه نیکبخت درسال 1390 در دانشگاه تبریز در مورد تاثیر ویژگیهای فردی بر ایجاد هوش بازاریابی در سازمانهای علمی و شرکتهای خدماتی تهران انجام داده اند که در این تحقیق پنج ویژگی فردی شخصیت ،خلاقیت ، انگیزه، هوش و پست سازمانی افراد و رابطه آن با ایجاد هوش بازاریابی در سازمان مورد مطالعه قرار گرفته و رابطه آنها با ایجاد هوش بازاریابی تایید گردیده است که مولفه هوش بالاترین تاثیر را بر ایجاد هوش بازاریابی داشته و سپس مولفه شخصیت و به ترتیب مولفه های خلافیت ؛ پست سازمانی و انگیزه کمترین تاثیر را داشته اند  جامعه آماری این تحقیق شامل مدیران بازاریابی ، متخصصان ، کارشناسان و مشاوران بازاریابی است که در مراکز علمی و شرکتهای تولیدی و خدماتی شهر تهران مشغول فعالیت هستند که توسط  تکمیل پرسشنامه توسط آنان انجام گردیده است .

فهرست مطالب

 مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش بازاریابی

2-8  بازاریابی     2

2-9 هوشمندی     3

2-10 هوش بازاریابی     5

2-11 کاربرد بازاریابی ھوشمند    8

2-12 اھداف بازاریابی ھوشمند    9

2-13 ابعاد بازاریابی ھوشمند    10

2-14 مزایای پذیرفتن بازاریابی ھوشمند    11

2-15 بھبود بازاریابی ھوشمند    11

2-16 سیستم هوشمند بازاریابی   MIS    12

2-17  تحقیقات بازاریابی     13

2-18 رابطه هوش بازاریابی باهوش تجاری وهوش رقابتی    15

رابطه هوش رقابتی با هوش تجاری وهوش بازاریابی   (پاک مرام ،1388 : 56)    17

2-19 مدل سیکل هوش بازاریابی    18

2-20 مشخصات هوش بازاریابی    19

2-21 منابع مورد استفاده هوش بازاریابی    20

پیشینه پژوهش    21

2-24 پیشینه تحقیقات خارجی    21

خلاصه پیشینه تحقیقات خارجی    23

2-25 پیشینه تحقیقات درایران    24

خلاصه پیشینه تحقیق در ایران    26

2-22 بازاریابی در بانکها و موسسات مالی    27

منابع    29

منابع فارسی    29

منابع لاتین    30

👇محصولات تصادفی👇

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنا درمانی 55 صفحه سلامت روان از نظر مکاتب و دیدگاههای مختلف مبانی نظری و پیشینه تحقیق نوآوری دانشگاهی 70 صفحه پاورپوینت فصل پنجم کتاب تئوری حسابداری جلد اول تألیف دکتر شباهنگ پاورپوینت تحلیل بنای یادبود بوعلی سینا اثر سیحون