👈 فروشگاه فایل 👉

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اختلال بدشکلی بدن

ارتباط با ما

... دانلود ...

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اختلال بدشکلی بدن

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال بدشکلی بدن بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

187

حجم

326/259 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

معمولا اختلال بدشکلی در اوایل نوجوانی و اوایل بزرگسالی شروع می‌شود (فیلیپس و همکاران۱۹۹۷). شیوع این اختلال در سنین جوانی و در دهه‌های دوم و سوم زندگی نیز شایع است (کوابرا  و همکاران، ۲۰۰۷ ; فانتنل  و همکاران، ۲۰۰۶). و احتمال بروز آن در کودکی و بزرگسالی هم وجود دارد چون معمولا بیماران ۱۰تا ۱۵ سال بعد از سن نوجوانی نیز تشخیص داده می‌شوند. (فیلیپس، ۱۹۹۶).در DSM-IV سن شروع  از نوجوانی تا دهه سوم عمر برآورد شده است. به طور کلی براساس پژوهش‌های روانپزشکی منتشر شده ، سن شایع اختلال بدشکلی بدن از ۱۵ تا ۳۰ سالگی است.دریک مطالعه گسترده نتایج نشان داد که متوسط سن افراد مبتلا به اختلال بدشکلی بدن ۱۶ سالگی بود. سن دو سوم از مبتلایان وقتی که اختلال بدشکلی بدن آن‌ها آغاز شد بین ۹تا۲۳ سالگی بود و شایع‌ترین سن شروع اختلال بدشکلی بدن  ۱۳و کمترین سنی که اختلال بدشکلی بدن بروز کرده بود، ۴ سالگی و بالا‌ترین سن۴۹ سالگی بود (فیلیپس، ۲۰۰۹).

افراد مبتلا به این اختلال، به علت نقص مفروض خود دچار احساس درماندگی آشکار می‌شوند و دلمشغولی خود را بسیار دردناک، عذاب آور و ویران کننده توصیف می‌کنند. بسیاری از این بیماران، مهار کردن دلمشغولی‌های خود را مشکل می‌دانند و مقاومت آن‌ها در برابر این نگرانی‌ها، کم یا هیچ است.و معمولا"نمی توانند در مورد آن بخش خاصی از بدن خود فکر نکنند.به طور متوسط بین 3 تا 8 ساعت در روز یا حتی بیشتر نتیجه اینکه، چندین ساعت از روز را درباره نقص خود فکر می‌کنند (دادستان، ۱۳۸۶؛ فیلیپس، ۲۰۰۹).

هر قسمت بدن می‌تواند عامل نگرانی برای فرد باشد و اختلال بدشکلی بدن می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. حتی در میان افرادی که نگرانی مشترکی در مورد یک قسمت بدن دارند چیزی که آن‌ها از آن متنفر هستند می‌تواند متفاوت باشد. دلمشغولیهای مرتبط با اختلال بدشکلی بدن می‌توانند بر همه بخشهای بدن متمرکز شوند. گاهی موضوع اصلی نگرانی‌ها را اندام یا حالت بدن به طور کلی (چاقی، لاغری، قد) و گاهی بخش خاص بدن (پا، دست، سر، گوش‌ها، لب، بینی، دهان، چشم‌ها، مو‌ها، دندان‌ها، جوش‌های صورت و کک و مک و غیره) و شکایتهایی درباره بزرگ، کوچک و یا بدشکل بودن آن‌ها عنوان می شوند. یا آنکه متوجه یک عضو خاص نبوده، وجنبه پراکنده و مبهم داشته باشند و فهم آن دشوار است، مثل نگرانی در مورد چانه‌ای مچاله. (دادستان، ۱۳۸۶). 

فهرست مطالب

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه پژوهش

2 1  توصیف و ماهیت اختلال بدشکلی بدن

2 1 1  تاریخچه

2 1 2  تعریف و ملاکهای تشخیصی اختلال بدشکلی بدن

2 1 3  شیوع اختلال بدشکلی بدن

2 1 4  اختلالات همایند با اختلال بدشکلی بدن

2 1 5  رابطه اختلال اضطراب اجتماعی، افسردگی اساسی، وسواس فکری  عملی

و اختلالات خوردن با اختلال بدشکلی بدن 

2 1 6  تشخیص افتراقی اختلال بدشکلی بدن

2 1 7  اشکال بالینی اختلال بدشکلی بدن

2 1 8  تظاهرات بالینی اختلال بدشکلی بدن

2 1 9  دامنه‌ای از پیامدهای اختلال بدشکلی بدن

2 1 10  جنسیت و اختلال بدشکلی بدن

2 1 11  اختلال بدشکلی بدن در سنین مختلف

2 1 12  رابطه تصویر بدنی با اختلال بدشکلی بدن    

2 1 13  ارتباط جراحی ترمیمی با اختلال بدشکلی بدن

2 2  سبب شناسی

2 2 1  راه اندازها

2 2 2  عوامل خطرزای زیستی  ژنتیکی

2 2 3  عوامل خطرزای روانشناختی    

2 2 4  عوامل خطرزای فرهنگی  اجتماعی

2 3  پیشینه پژوهش

منابع

👇محصولات تصادفی👇

پروپوزال تاثیر اجرای روش کارت امتیازی متوازن در ارزیابی عملکرد بانک توصیف جرم پایان نامه رشته صنایع با عنوان توجیه فنی و اقتصادی پروژه تولید اتوبوس CNG پاورپوینت نورگیری در معماری سنتی پاورپوینت تدوین استراتژیهای مدیریت دانش