👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت وکیل معاضدتی و وکیل اتفاقی چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت وکیل معاضدتی و وکیل اتفاقی چیست

پاورپوینت وکیل معاضدتی و وکیل اتفاقی چیست شامل 34 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان حقوق کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

34

حجم

803/807 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت وکیل معاضدتی و وکیل اتفاقی چیست

پاورپوینت وکیل معاضدتی و وکیل اتفاقی چیست شامل 34 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق ، علوم سیاسی ، بازرگانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

امروزه حق برخورداری از وکیل در دادگاه‌ها و مراجع تعقیب، جزئی از حقوق بشر محسوب می‌شود و پیمان جهانی حقوق مدنی و سیاسی که در دسامبر ۱۹۹۶ به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید و در سال ۱۳۴۵ به تصویب قوه‌ی مقننه ایران درآمد، این حق را به رسمیت شناخته است. در همین راستا در این نوشته قصد داریم با وکالت معاضدتی و وکالت اتفاقی آشنا شویم .

عدالت قضایی ایجاب می‌کند که افراد کم‌درآمد و بی‌بضاعت در برخورداری از وکیل و پرداخت هزینه‌های دادرسی در دشواری قرار نگیرند و بدین لحاظ، این گروه باید در داشتن وکیل معاضدتی و معافیت از پرداختِ هزینه‌های آن در چتر حمایتی قانون قرار گیرند و همچنین عدالت قضایی در تأمین رعایت تساوی بین اصحاب دعوی اقتضا دارد که متهمینی که توانایی پرداخت حق‌الوکاله را ندارند یا وکیل معرفی نمی‌کنند از این حق محروم نباشند.

این گروه نیز باید در برخورداری از وکالت تسخیری تحت حمایت قانونی قرار گیرند. قانون در تعریف وکالت تسخیری (انتخابی) می‌گوید: مقصود از وکالت انتخابی وکالتی است که در موارد جزایی، از طرف محکمه به وکلا ارجاع می‌شود. به عبارتی می‌توان گفت: چنانچه متهم استطاعت مالی ندارد یا در مواردی که مداخله‌ی وکیل به‌طور قانونی در دادرسی ضرورت دارد، اما او حاضر به معرفی وکیل نیست؛ در این صورت از جانب دادگاه‌ها وکیل انتخاب می‌شود. وکیل مزبور عنوان وکیل تسخیری دارد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

تعریف وکالت

اقسام وکالت

آیین‌نامه‌ی صدور جواز وکالت اتفاقی(موقت)

چگونگی انتخاب وکیل معاضدتی

پایان

عنوان : وکیل معاضدتی و وکیل اتفاقی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 804 کیلوبایت

تعداد صفحات : 34

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

عوامل پایه ای و اساسی تاثیرگذار بر اخلاق حرفه ای از نگاه زیونتس و پنیو پایان نامه کارشناسی مهندسی برق الکترونیک با عنوان لیزر الكترون آزاد free eleetron laser FEL جزوه درس فناوری های نوین ساختمانی 2 پاورپوینت تحلیل خانه 2th st آمریکا مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره فعالیت های فوق برنامه در مدارس