👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بازار انحصاری چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بازار انحصاری چیست

پاورپوینت بازار انحصاری چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

36

حجم

297/490 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت بازار انحصاری چیست

پاورپوینت بازار انحصاری چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

انحصار Monopoly  از کلمه یونانی گرفته شده و از و کلمه monos  به معنای "تک" و polein به معنای فروش می‌باشد. در اقتصاد، انحصار در حالتی است که برای یک کالا تنها تعداد محدودی فروشنده و یا خریدار  وجود داشته باشد و برای آن کالای تولیدشده جانشین نزدیکی وجود نداشته باشد یک چنین شرایطی در بازار را حالت انحصاری گویند. البته اصطلاح انحصاری خیلی دقیق نیست زیرا قضاوت در مورد این که یک کالا جانشین کالای دیگر است یا خیر و آن جانشینی کامل دارد یا نه مشکل و گاهی اختیاری است. لذا در برخی متون پیشنهاد شده است به جاری استفاده از انحصار فروشنده از قدرت انحصاری استفاده شود. قدرت انحصاری عبارت از توانایی افزایش قیمت بودن از دست دادن فروش و در نتیجه ضرر کردن است هر چه قدر قدرت انحصاری یک بنگاه بیشتر باشد بعد از افزایش در قیمت میزان کمتری از فروش خود را از دست می دهد و در نتیجه زیان کمتری می کند.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

سرچشمه انحصار

منابع انحصار

انحصار مفید و مضر

انواع بازارهای انحصاری

پایان

عنوان : بازار انحصاری چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 300 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مقیاس های عملکرد گزارش کار آموزی رشته کامپیوتر با عنوان شبکه و نگهداری از سخت افزار سیستم پاورپوینت تحلیل هتل منوچهری کاشان دانلود پاورپوینت آژانس چند جانبه تضمین سرمایه گذاری (Miga) پاورپوینت تاریخ ادبیات 2