👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت طراحي جداره ها ، بدنه ها ، محوطه پيرامون در تكيه نعلبندان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت طراحي جداره ها ، بدنه ها ، محوطه پيرامون در تكيه نعلبندان

پاورپوینت طراحي جداره ها، بدنه ها، محوطه پيرامون در تكيه نعلبنداننوع فایل power pointقابل ویرایش 71 اسلاید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

71

حجم

8640/114 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

پاورپوینت طراحي جداره ها ، بدنه ها ، محوطه پيرامون در تكيه نعلبندان

قسمتی از اسلایدها:

بر اساس تحقيقات به دست آمده در سال 1310 ، شهر گرگان داراي تمدن 6000 ساله ( قبل از آريايي) است. به طور كلي ناحيه دشت گرگان و پيرامون آن در گذشته دور ،‌ ضميمه خراسان بوده است و در كتيبه هاي داريوش به نام ” پرتو“ از آن ياد شده است . گويند اسكندر پس از پيروزي بر داريوش سوم اين ناحيه را متصرف شد و پس از اسكندر منطقه به دست سلوكيان افتاد. در عهد ساسانيان هجوم مكرر مهاجمان ( اقوام هلون ها) موجب ساختن ديواري كه آن را سد اسكندر ناميدند ، شد و هم اكنون تركمنان آن را قزل آلان يا سدار سلان مي نامند.

اين شهر توسط بارويي به طول 6 كيلومتر محصور مي شد . بر نقاط مختلف اين بارو به فاصله هاي معين برج هايي قرار داشت كه در آن ها قراولان از شهر حفاظت مي كردند . تردد و رفت و آمد از 4 دروازه انجام مي گرفت . در حاشيه بيروني باروها خندقي عميق حفر شده بود كه از خاك ان باروها را بنا نهاده بودند . به گفته مقدسي برج و باروي استراباد متعلق به قرن 4 ه . ق يعني 1000 سال پيش بود . دارالحكومه ، مقر حاكم در حاشيه جنوبي قرار داشت و داراي عمارات مختلف از جمله : كلاه فرنگي و توپخانه ( پادگان) بود دروازه هاي شهر عبارت بودند از: 1- دروازه فوجرد كه از آنجا به مشهد و خراسان مي رفته اند. 2- دروازه مازندران:از آنجا به كنار دريا مي رفته اند. 3- دروازه بسطام كه در جنوب شرقي شهر بودهو 4- دروازه چهل دختران كه در جنوب شهر واقع بوده است.

معابر اصلي شهر به صورت سنگفرش بوده و عموما در جهت شمال- جنوب بر امتداد مسير شبكه آبرساني به عرض 4/5 تا 6/5 متر بوده است. معابر فرعي 3 تا 4/5 متر عرض داشته و در جهت شرقي غربي امتداد مي يافته است و نيز بن بست هايي به عرض 1 تا 2 متر بوده كه چندين همسايه را پوشش مي داده است.

شهر به چندين محله بزرگ تقسيم مي شد . هر محله واحد اجتماعي و كالبدي با چند هزار جمعيت بود ،‌ مثل محلات ميدان ،‌ سبزه مشهد ،‌ نعلبندان و ... كه هر كدام جداگانه داراي چند گذر بودند. در محلات ، مركزي به نام پاتوق قرار داشت كه محل گردهمايي جمعيت در موقع اظطرار يا ضروري بود از جمله در مراسم اعياد و عزاداري و . . .

محلات و تعدادي از گذرها داراي ميدانگاهي بودند كه غالبا شكل و هندسه آن ها چند ضلعي مربع يا مستطيل بود. در ميدان گاهي عناصري همچون تكيه ، قبرستان ، چشمه ،‌انهار ،‌ آب انبار ، مسجد ، حمام ،مدرسه و ملاخانه و گاهي نيز درخت چنار بسيار قديمي قرار داشت كه نمونه اي از آن را مي توان در ميدان عباسعلي ، سبزه مشهد ، ميخچه گران و دربنو نام برد.

محله هاي استراباد

فهرست مطالب و اسلایدها:

محله هاي استراباد

محله نعلبندان

محله سبزه مشهد

محله ميدان ، گذرهاي آن

تكيه نعلبندان

ديوانخانه بزرگ استراباد

عمارت سليمان خاني

تلگراف خانه استراباد

محور تاريخي نعلبندان

معرفي مركز محله نعلبندان

معرفي كاربري ابنيه در محدوده مورد مطالعه در سال 1385

بار انداز

معرفي بازار نعلبندان

بازارچه نعلبندان

شكل توده و منظر شهري

دسترسي ها و محصوريت

گونه‌هاي دسترسي

فضاي باز و سيماي زمين

بدنه ساختمانها

مرفولوژي- توده و فضا

جمع بندي

فواید مدل های فازی

سنجش میزان انطباق مدل با داده کنترلی

مدل های کامپیوتری پدیده های پیچیده

نقشه مفهومی چیست؟

مدل زبانی عمومی شهر -سلامت

👇محصولات تصادفی👇

ملاک های اختلالات رفتاری و بررسی شیوع آن در کودکان امکان سنجی استقرار مدیریت دانش در آموزش و پرورش تهران پاورپوینت فصل چهاردهم کتاب تئوری حسابداری (جلد دوم) دکتر شباهنگ با موضوع قراردادهای اجاره پاورپوینت سیستم اطلاعات مدیریت بررسي كيفيت خدمات خرده فروشي از ديدگاه مشتريان فروشگاه هاي زنجيره اي