👈 فروشگاه فایل 👉

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نوجوانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نوجوانی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نوجوانی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

36

حجم

88/688 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نوجوانی عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

منظور از بلوغ  یا نوجوانی رشد و بلوغ در کلیه جنبه‏ها اعم از فیزیکی، عقلی و اجتماعی است. به همین جهت این واژه نسبت به واژه بلوغ جنسی که مفهوم بسته‏تری دارد و جوانی  که دارای مفهوم وسیع تری است، ارجح است. نوجوانی دوره‏ای حد فاصل کودکی و بزرگسالی است، حدود و نیز طول مدت آن چندان مشخص نیست و بسته به افراد و جوامع گوناگون، متغیر است. شروع آن‏را که همراه با بلوغ جنسی است با قاطعیت بیشتری می‏توان تعیین کرد. طول مدت نوجوانی در جوامع گوناگون یکسان نیست. دوره نوجوانی از نظر نوجوان و هم از نظر والدین از قدیم، دورانی دشوارتر از سالهای کودکی، قلمداد شده است. 3000 سال پیش از تولد مسیح، ارسطو چنین اظهار داشت که نوجوانان «پرشور و آتشی مزاجند و آماده‏اند که خود را بدست غرایز بسپارند.» (کیل ، 1967؛ به نقل از عیدیان ،1385).

استانلی هال این دوره را دوران «طوفان و تنش شدید» و نیز دوران توانایی فوق‏العاده جسمانی، عقلی و عاطفی دانسته است. تعدادی از پزشکان برجسته و نظریه پردازان روانکاوی نوجوانی را وضعیتی می‏دانند که نوجوان در آن وضعیت دچار اختلال روانی است (فروید  و دیگران، به نقل ازماسن و هنری،1384). بدون آنکه بتوان لزوماً وابستگی بین بلوغ و نوجوانی را مورد تأیید قرار داد. گستره دگرگونی‏ها نشان می‏دهند که از لحاظ تحول عقلی و نقش محوری آن در شکل‏گیری جنبه‏های عاطفی و اجتماعی، نوجوانی با استقرار تفکر انتزاعی از کودکی متمایز می‏شود و نوجوان پس از تأمین شرایط لازم برای ورود به جامعه بزرگسالان به جرگه بزرگسالان می‏پیوندد (پیاژه  و اینهلدر ، 1972؛ به نقل از منصور، 1381).

فهرست مطالب

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد نوجوانی

2-1-1 نوجوانی    9

2-1-2 سن بلوغ(نوجوانی)    11

2-1-3 دیدگاه زیستی-روانی و اجتماعی در تبیین تغییرات نوجوانی    11

2-1-4 دلائل اهمیت دوره نوجوانی    13

2-1-6 مشکلات مهمی که نوجوانان در این دوران درگیر آن میشوند    16

2-1-6-1 تحولّات نوجوان، پاسخدهي خانواده و پيامدهاي آن    16

2-1-6-2 شکاف نسل    18

2-1-6-3 بلوغ جنسی    19

2-1-6-4 استقلال طلبی    19

2-1-6-5 مخالفت    20

2-2  عوامل مؤثر در بروز اختلالات رفتاری در دوران نوجوانی    21

2-6 پیشینه پژوهش در خصوص مهارت های ارتباطی و سازگاری    24

يشينه تحقيقاتي 

پيشينه داخلی

پيشينه خارجی 

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازاریابی ویروسی 64 صفحه پاورپوینت رشد حرکتی در دوره های پیش و پس از تولد و نوزادی حاصلخیزی خاک با زئولیت پاورپوینت سیستم پاداش نمونه سوالات مدار منطقی پیام نور