👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اطلاعات حسابداری و تصمیم گیری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اطلاعات حسابداری و تصمیم گیری

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق اطلاعات حسابداری و تصمیم گیری

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

126/904 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق اطلاعات حسابداری و تصمیم گیری

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 50

دنیای امروز دنیای اطلاعات است و کسی برنده است که اطلاعات بیشتر و مربوط تری در اختیار داشته باشد. بی توجهی به این مهم می تواند منشأ مخاطراتی عمده در تصیم گیری ها باشد. حیات یک سازمان زنجیره ای است از رویدادهایی که بطور مداوم در حال وقوع هستند که می توان آن ها را به دو گروه رویدادهای داخلی و خارجی تقسیم نمود. از طرف دیگر در مباحث مدیریت وظایف مختلفی برای مدیران مطرح و مورد بحث قرار می گیرد که از آن جمله امر هدایت است و شاید بتوان هدایت در سازمان را چنین تعبیر کرد که وظیفه مدیران هدایت این رویدادها و یا حداقل آثار ناشی از آن ها در جهت هدف اصلی این سازمان است. مدیران می توانند رویدادهای داخلی را که عموماً تحت کنترل‌ آن هاست مستقیماً هدایت نمایند. لیکن در برخورد با رویدادهای خارجی که خارج از کنترل مدیریت اتفاق افتاده و صرفاً آثار آن به سازمان منتقل می شود، مدیریت تنها قادر به هدایت آثار انتقال یافته به سازمان در جهت هدف اصلی سازمان خواهد بود. برای آن که امر هدایت در یک سازمان برای مدیریت آن سازمان امکانپذیر گردد، مدیریت وظایف دیگری را نیز بر عهده دارد که بعضی از آن ها نظیر برنامه‌ریزی مقدم بر هدایت است، چرا که باید قبل از شروع هر یک از فعالیت های شرکت و از زمان شروع تا هنگام خاتمه آن فعالیت و یا حتی پس از آن ادامه یابد. فرآیند کار مدیریت در انجام عملیات برنامه ریزی و کنترل فعالیت ها از ابتدا تا انتها متشکل از یک سلسله تصمیم گیری‌ها می باشد.

اطلاعات ابزار تصمیم گیری های مدیریت است و میزان صحت و دقت تصمیمات مدیریت نیز بستگی به میزان صحت و سقم اطلاعاتی دارد که در زمان تصمیم گیری در اختیار وی قرار دارد. دستیابی به این اطلاعات نیازمند یک سیستم اطلاعاتی است. در تعاریف حسابداری تأکید اصلی روی تهیه اطلاعات مفید و مربوط برای استفاده کنندگان است. لیکن در بحث سیستم های اطلاعاتی حسابداری، باید همواره تامین نیازهای اطلاعاتی آن قشر از استفاده کنندگان که بیشترین، متنوع ترین و مداوم ترین استفاده از این اطلاعات جهت تصمیم گیری دارند، مدنظر قرار گیرد و بدیهی است که در هر سازمانی اولین و اصلی ترین استفاده کنندگان که همواره در جریان تصمیم گیری های لحظه ای و روزمره سازمان قرار دارند، همانا مدیران هستند و اگر سیستم‌های اطلاعاتی موجود در سازمان قادر باشند نیازهای اطلاعاتی مدیران را برآورد نمایند، نیازهای اطلاعاتی سایر مراجع تصمیم گیری نظیر مجامع عمومی، دولت، اعتباردهندگان و ... نیز خارج از مجموعه فوق نخواهد بود (همت فر،1388).

فهرست مطالب

اطلاعات ( جایگاه اطلاعات در سازمان )

اطلاعات مورد نیاز در مورد رویدادها

تعریف سیستم و اطلاعات حسابداری

مربوط بودن اطلاعات حسابداری در تصمیم گیری

نقش ذهنیت تصمیم گیرنده از مفهوم حسابداری

طبقه بندی تصمیم گیرندگان

اطلاعات غیر حسابداری

تئوری اقتصادی اطلاعات

موانع فني عدم استفاده مديران از اطلاعات حسابداري

موانع فني مربوط به كاركنان در عدم ارائه اطلاعات حسابداري مديريت

موانع فرهنگی عدم استفاده مديران از اطلاعات حسابداري مديريت

موانع رفتاری عدم استفاده مديران از اطلاعات حسابداري

پیشینه تحقیق

مرور تحقیقات داخلی

مرور تحقیقات خارجی

فهرست منابع

👇محصولات تصادفی👇

فصل سوم پایان نامه پیاده سازی و استقرار مدیریت دانش در سازمان پاورپوینت پارادايمها و مكاتب شكل گيري استراتژي و برنامه ريزي استراتژيك معرفی کامل سازمان امور مالیاتی پاورپوینت تحلیل ساختمان مرکزی میراث فرهنگی پاورپوینت زندگینامه آنتونی رابینز