👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی 69 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی 69 صفحه

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

69

حجم

226/711 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

حاکمیت شرکتی ناشی از جدایی مالکیت از مدیریت و واکنشی به مسأله نمایندگی است. موضوع حاکمیت شرکتی تا قبل از ارائه تئوری نمایندگی در دهه 1970 توسط جنسن و مک‌لینگ، کمتر مورد توجه بود، اما در پی ارائه این تئوری، روابط نمایندگی به صورت گسترده‌ای موضوعات مختلف ادبیات مالی، از جمله حاکمیت شرکتی را تحت تأثیر قرار داد. این نوشتار نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی می باشد که در ابتدا مبانی نظری حاکمیت شرکتی بیان می شود. در ادامه پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی در پژوهش های داخلی و خارجی بررسی می شود.

در سال‌های اخیر، مفهوم حاکمیت شرکتی به یکی از جنبه‌های اصلی و پویای تجارت مبدل گشته است و پیشرفت‌های متعددی درخصوص نحوه اعمال حق حاکمیت شرکتی در سطح جهانی مشاهده می‌شود. به عنوان مثال، سازمان توسعه اقتصادی  به عنوان یک سازمان بین‌المللی، استانداردهای قابل قبول بین‌المللی را در این مورد فراهم می‌کند. همچنین به واسطه اقبال روز افزون به مسئله حاكميت شركتي در جامعه متخصصان، تحقيقات آكادميك در اين زمينه رونق گرفته و معيارهاي نوين در اين حوزه پديد آمده است و در دانشگاه‌های پيشرو اين موضوع در مقاطع تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد و دكترا) به عنوان يك سر فصل مستقل تدريس مي‌شود. [38].

حاکمیت شرکتی چارچوبی را برای هدایت و اداره موثر، کارآمد و صحیح بنگاه‌های اقتصادی و در جهت حداکثر سازی منافع سهامداران ایجاد می‌کند. این نظام در جهت حمایت و صیانت از حقوق و منافع تمامی سرمایه‌گذاران و سهامداران در شرکت و کاهش تضاد منافع بین مدیران و سهامداران ایجاد و تقویت می‌شود.

فهرست مطالب 

فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق

2-1 مقدمه    13

2-2 حاکمیت شرکتی    14

2-2-1 تاریخچه حاکمیت شرکتی    16

2-2-2 تعاریف حاکمیت شرکتی    16

2-2-3 اهمیت حاکمیت شرکتی    19

2-2-4 سیستم‌های حاکمیت شرکتی     19

2-2-4-1 سیستم‌های درون سازمانی    20

2-2-4-2 سیستم‌های برون سازمانی    20

2-2-5 عوامل ایجاد تمایز در سیستم‌های حاکمیت شرکتی     21

2-2-6 مکانیزم‌های حاكميت شركتي    24

2-2-6-1 مکانیزم‌های درون سازماني (محاطی)    24

2-2-6-2 مکانیزم‌های برون سازماني (محیطی)    25

2-2-7 حاکمیت شرکتی در ایران    25

2-3 ساختار مالکیت و حاکمیت شرکتی    27

2-9 پیشینه تحقیق    61

2-9-1 تحقیقات خارجی حاکمیت شرکتی     61

2-9-2 پیشینه تحقیقات داخلی حاکمیت شرکتی  

منابع

👇محصولات تصادفی👇

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش بیماری آسم پاورپوینت بررسی عناصر ضد مغذي (بازدارنده‌ها) پاورپوینت تحلیل معماری مسجد جامع روستای محمد آباد اصفهان پاورپوینت تحلیل مرکز مالی بوند در شانگهای چین پاورپوینت نورپردازی خارجی ساختمان