👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظریات بهره چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظریات بهره چیست

پاورپوینت نظریات بهره چیست شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

32

حجم

4209/217 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نظریات بهره چیست

پاورپوینت نظریات بهره چیست شامل 32 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

بهره بهای پول وام‌گرفته شده است.هرگاه مبلغی پول برای مدت معینی به وام داده شود مبلغی که وام‌گیرنده در آینده به وام‌دهنده می‌پردازد، بیش از مبلغ دریافتی اولیه خواهد بود. این پرداخت اضافی یا نرخ بهره را می‌توان به‌صورت نسبت ما به‌التفاوت مبلغ بازپرداخت در پایان یک دوره معین به کل پول دریافتی بیان کرد. بدین ترتیب، هرگاه 100 ریال به وام داده شود و در پایان یک سال 105 ریال دریافت گردد، نرخ بهره سالانه برابر خواهد بود با 5 درصد و در اصطلاح، مبلغی است که بابت استفاده از وام یا اعتبار پرداخت می‌شود.

در نظام سرمایه‌داری، نرخ بهره نقش بسیار مؤثری در تعیین درآمد ملی دارد. در واقع نرخ بهره عاملی است که در مقایسه با بازده نهایی سرمایه‌گذاری حجم سرمایه‌گذاری مستقل را تعیین می‌کند و با فرض این‌که تابع مصرف ثابت است، سطح تعادل درآمد ملی به‌دست می‌آید.

اقتصاددان‌های کلاسیک معتقدند، نرخ بهره تحت تأثیر نیروهای بازار در نقطه‌ای قرار می‌گیرد که میزان سرمایه‌گذاری به آن نرخ، با میزان پس‌انداز به همان نرخ برابر می‌شود. به اعتقاد آنها نرخ بهره توسط عرضه پس‌انداز و تقاضا برای سرمایه‌گذاری مشخص می‌شود. تقاضا برای سرمایه‌گذاری، تابع غیر مستقیم نرخ بهره است. زمانی‌که نرخ بهره بالا رود، در شرایط برابر، مقدار مورد تقاضا برای سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد و بالعکس، با کاهش نرخ بهره مقدار مزبور افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر فرض می‌شود که پس‌انداز تابع مستقیم نرخ بهره است؛ یعنی با افزایش نرخ بهره حجم پس‌انداز افزایش یافته و با کاهش نرخ بهره مقدار پس‌انداز کم می‌شود. زمانی‌که عرضه پس‌انداز با تقاضای سرمایه‌گذاری برابر شود، نرخ بهره تعادلی به‌دست می‌آید.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

انواع نرخ بهره

عوامل تعیین نرخ بهره

نظرات نرخ بهره

نظریه نرخ بهره کلاسیک

نظریه نرخ بهره ویکسل

نظریه نرخ بهره پولی؛

نظریه دام نقدینگی

نظریه عدم امکان بررسی مستقل نرخ بهره؛

نظریه نرخ بهره صوری

پایان

عنوان :  نظریات بهره

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 32

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

مقاله ترجمه شده هماهنگی زنجیره تأمین با تقاضای احتمالی با به کارگیری مکانیزم کاهش زمان تحویل مبانی نظری ساختن سیستمهای اجرایی تولید با رایانش ابری ارزیابی تطبیقی خصوصیات مدیران با ویژگیهای منتصب در آیین نامه ها ارزیابی معایب و محاسن روشهای تامین مالی از طریق بدهی های عملیاتی و مالی پاورپوینت آشنایی با آمارتیا سن