👈 فروشگاه فایل 👉

مطالعات طراحی مجموعه اداری تفریحی تجاری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مطالعات طراحی مجموعه اداری تفریحی تجاری

دانلود فایل ورد مطالعات طراحی مجموعه اداری تفریحی تجاری ، در حجم 134 صفحه آماده پرینت جهت استفاده دانشجویان رشته معماری.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

134

حجم

5765/296 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

فایل ورد مطالعات طراحی مجموعه اداری تفریحی تجاری ، در حجم 134 صفحه آماده پرینت جهت استفاده دانشجویان رشته معماری.

بخشی از متن:

چکيده :

هدف از طراحي مجموعه‌هاي تجاري اداری تفریحی ايجاد محيطي خوشايند براي خريد کالا؛ دريافت خدمات اداری ، تفریح و تفرج و ارتباط انسانها با يکديگر است. براي رسيدن به اين هدف ابتدا نگاهي گذرا به تاريخچه تجارت و ايران ، پیشینه و تاریخچه فضاها و نظامات اداری ، اوقات فراغت و تفریح و تاريخچه ايجاد مجموعه‌هاي تجاري اداری تفریحی و اجتماعي در ايران وتبریز داريم و سير تکامل و ويژگيهاي اين مجموعه‌ها را مورد بررسي قرار مي دهيم. براي شناخت بيشتر نمونه‌هاي مشابهي را در نقاط مختلف جهان مورد بررسي قرار داده‌ايم. مطالعه شهر تبریز براي طراحی صحيح مجموعه و رسيدن به هدف ابتدايي طراحي مجموعه ( ايجاد محيطي خوشايند براي خريد کالا دريافت خدمات تفریح و ارتباط انسانها با يکديگر) الزامي بوده است. به کمک تحليل هايي که از جهات مختلف بر روي سايت انجام شده؛ نحوه قرارگيري ساختمان در سايت؛ نحوه جهت‌گيري آن امتدادهاي موثر بر ساختمان؛ وروديهاي آن و ... استخراج شده است. از آنجايي که سعي شده که ساختمان بيشترين هماهنگي را با محيط داشته باشد؛ آناليز سايت مهمترين ابزارهاي طراحي را در اختيار ما گذاشته است. برنامه‌ريزي کالبدي نيز فضاهاي مورد نياز و ميزان آنها را مشخص خواهد کرد. بديهي است که در روند طراحي؛ توجه خاص به ملاحظات ديد و منظر و طراحي احجام بر اساس ويژگيهاي سايت براي رسيدن به بهترين ديدها و مناسبترين احجام الزامي بوده است.

1-1 . مقدمه:

موضوع مجتمع تجاري تفریحی با توجه به قدرت بي بديل اقتصاد و تفریح و اوقات فراغت در عصر ما موضوعي ويژه در طراحي معماري به حساب مي آيد. در عصري كه توجه به هر مسئله به ميزان صرفه و بازده اقتصادي آن مي باشد پيداست كه امكان پرداختن به نگاه هاي خاص در معماري مجموعه هاي تجاري تقويت مي گردد به همين دليل انتخاب يك مجموعه تجاري که همراه با لذت تفریح باشد براي طراحي معماري خود به خود جذاب تر از موضوعات ديگر مي باشد.

هر مجموعه تجاري تفریحی كه نيازهاي ضروري زندگي بشر را عرضه كند خود به خود بخشي از توجيه اقتصادي است .براي افزايش موفقيت اقتصادي يك مجموعه بايد عواملي از قبيل شدت نياز جامعه ، فاصله سايت تا مجموعه هاي مشابه ونحوه دسترسي افراد به مجموعه توجه نمود .

قابليت اجرا از دو جنبه قابل بررسي است اول استان اجراي پروژه با توجه به تكنولوژي و شرايط جامعه و دوم سازگاري طرح و ساختار اجرايي آن با قدرت و موفقيت پروژه كه هر دو درمرحله طراحي مورد توجه قرارخواهد گرفت.

و...

این فایل با فرمت ورد در 134 صفحه آماده پرینت ، جهت آشنایی دانشجویان رشته معماری با روند مطالعات طراحی(رساله نویسی) تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت اصول روابط عمومي نوين بررسی غرور،مشتقات و احکام مستفاد از آن و تشریح وجوه اشتراک و افتراق عناوین مشابه غرور پاورپوینت تحلیل هتل بهم آمیخته / شرکت معماری HG و UIA پاورپوینت برنامه ریزی برای تجارت الکترونیکی پاورپوینت تحلیل و بررسی برج فراز پل رابلینگ